Pagrindiniai įrenginio indikatoriai
Verta pradėti nuo DKVR-20-13 techninių charakteristikų. Kaip minėta anksčiau, šio tipo įrenginiai yra susiję su garo katilais. Jo garo našumas - 20 t/val. Kalbant apie darbui naudojamo kuro rūšį, tai yra dujos arba skystasis kuras. Aušinimo skysčio perteklius arba darbinis slėgis katilo išleidimo angoje yra 1,3 MPa. Išeinančio garo temperatūra laikoma vienu iš pagrindinių rodiklių. Jis gali būti lygus 194 laipsnių Celsijaus esant prisotintam garui arba 250 laipsnių perkaitintam garui. Svarbus komponentas yra tiekiamo vandens temperatūra - 100 laipsnių. Efektyvumas, remiantis skaičiavimais,yra 92 proc. Naudojamo kuro sąnaudos nustatomos kg/h ir yra 1470. Katilas priklauso didelių gabaritų įrenginiams, jo masė yra 44634 kg.
Įrenginio aprašymas
Katilo būgnas
Išskirtinės savybės
- Agregato 20-13 viršutinis būgnas yra trumpesnis, todėl jis nekrenta į katilo krosnį. Tuo pačiu metu tiek viršutinis, tiek apatinis būgnai yra vienodo ilgio - 4500 mm. Taip pat verta pridurti, kad dėl sutrumpinto viršutinio būgno nereikėjo šratinio betono, be to, padidėjo visos įrangos patikimumas.
Pabaigoje galime pridurti, kad konvekcinės sijos konstrukcijoje nėra pertvarų.
Dažnos bendros problemos
Mūrijimas. Funkcijos
Montuojant katilą DKVR-20-13, plytų mūrijimas yra privaloma dalis. Tuo pačiu metu jo sienų storis turėtų būti 510 mm - tai yra dviejų plytų storis. Tokio storio turi būti visos sienos, išskyrus nugarą. Čia leidžiama sumažinti iki 1,5 plytų arba 380 mm storio. Be to, galinė siena iš išorės dažniausiai padengiama 20 mm storio tinko sluoksniu. Tai daroma siekiant sumažinti siurbtukų skaičių.
Toks plytų mūras laikomas sunkiu, todėl jis mūrytas iš raudonų plytų. Čia taip pat naudojamos šamotinės plytos, kuriomis klojamos į krosnį atsuktos sienos. Jų storis turi būti 125 mm.
Papildinio degiklio sienelės turi būti 250 mm storio. Būtina padaryti pertvarą tarp sijos vamzdžių. Abu šiekonstrukciniai pamušalo elementai turi būti iš šamotinių plytų.